Nezařazené

Milí modelářští kolegové

Jsme s Vámi již šestým rokem. Váš zájem o naše stavebnice nás velice těší a současně i zavazuje. Víme, že poptávka po nových modelech je velká a naše produktivita není tak rychlá. Není ovšem příliš jednoduché uvést novou stavebnici na trh. Za každým modelem jsou hodiny kreslení, zkušebního řezání, lepení, opravování, atd. Kromě toho jsme v loňském roce dělali několik časově velmi náročných staveb, mezi největší patří budova nákladového nádraží Duchcov, která se nyní dokončuje.

Dobrou zprávou je, že jsme posunuli výrobu dále v tomto směru, že některé naše stavebnice mají i plastové doplňky. Jedná se o různé stříšky, okapy, komíny a to hlavně pro menší měřítka. Plánujeme, že některé komponenty budou možné zakoupit i samostatně. Můžete tedy na stavby, které již od nás máte dokoupit např. okapy nebo nové komíny. I nadále přemýšlíme o dalších ,,vychytávkách“ pro naše modely.

Pro ty z vás, kteří se ještě stále kartónových stavebnic bojíte, někdy děláme workshopy. Každoročně nás najdete na největší železničářské výstavě modelů v Pečkách koncem května a na našem facebookovém profilu se můžete seznámit s prací těch z vás, kteří se už stali obdivovateli kartónových stavebnic.

Příští rok v dubnu 2020 to už bude po třetí, co se bude konat naše LÍBEBONA. Organizujeme ji s podporou modelářských klubů a obce Líbeznice. Doufáme, že se akce všem líbí. Našim cílem je představit široké veřejnosti i takové kolejiště, která na jiných výstavách nevidíte. Jde o díla modelářů, kteří doma po večerech a nocích vytvářejí krajinu svých snů pro potěchu sebe sama.

Děkujeme Vám, že jste s námi. Cesta, na kterou jsme se dali, nám přinesla do života spoustu výborných lidiček, jak kolegů modelářů, tak i železničních nadšenců. A to považujeme v dnešním světě za veliký dar, kterého si moc vážíme.

Za tým AWEPE model

Petr Štikar